Nurmijärven tanssiopisto

Nämä ryhmät lähiopetuksessa toistaiseksi joka viikko

Ne ryhmät, jotka on jaettu pienryhmiin ja jotka osallistuvat lähiopetukseen vuoroviikoin, ovat saaneet opettajalta ohjeet. Kaikki muut ryhmät ovat lähiopetuksessa. Toisin sanoen, jos oma opettajasi ei ole ollut sinuun yhteydessä, ryhmäsi on lähiopetuksessa.

MUISTATHAN, että voit aina halutessasi olla myös etäopetuksessa. Zoom-yhteys on vanhoilla tutuilla salikohtaisilla tunnuksilla päällä jokaisella tunnilla.

Alla olevasta listauksesta voit tarkistaa joka viikko lähiopetuksessa olevat ryhmät (listaus koskee alle 20-vuotiaita oppilaita!). Tilanteeseen voi tulla muutoksia koronaohjeistuksen tai ryhmäkokojen muuttumisen myötä – ilmoitamme muutoksista mikäli niitä ilmenee. Voit myös aina kysyä tarkennusta omalta opettajaltasi. Mikäli olet saanut opettajaltasi ohjeita koskien alla olevia ryhmiä, seuraa opettajan ohjetta!

SEURAAVAT RYHMÄT LÄHIOPETUKSESSA (ilmoitamme, mikäli tilanteeseen tulee muutoksia)

päivitetty 8.2.2021

Huom! Mikäli ryhmässä on yli 20-vuotiaita oppilaita, he osallistuvat ainoastaan etänä.

Monikon ryhmät

3-4v. (s. 16-17) (Monikko Fred / LA 10:00 / Anita Cuadra / 45 min)
6v. (s. 14) (Monikko Fred / LA 11:30 / Anita Cuadra / 45 min)
7v. nyky/baletti alkeet (s. 13) (Monikko Fred / LA 12:15 / Anita Cuadra / 60 min)
7v. nyky/baletti alkeet (s. 13) (Monikko Fred / TI 19:00 / Laura Yrttimaa / 60 min)
Baletti aikuiset avoin taso (Monikko Martha / KE 19.30 / Johanna Halén / 75 min)
Baletti edistyneet (Monikko Isadora / KE 19:30 / Tea Vuoti / 90 min)
Baletti edistyneet (Monikko Martha / TI 19:45 / Tea Vuoti / 90 min)
Baletti EK 1 (Monikko Martha / TI 16:00 / Tea Vuoti / 75 min)
Baletti EK 1 (Monikko Martha / TO 17:15 / Tea Vuoti / 75 min)
Baletti EK 2 (Monikko Marius / MA 18:15 / Tea Vuoti / 75 min)
Baletti EK 2 (Monikko Martha / TI 18:30 / Tea Vuoti / 75 min)
Baletti EK 3 (Monikko Marius / MA 19:30 / Tea Vuoti / 90 min)
Baletti EK 3 (Monikko Martha / TO 18:30 / Tea Vuoti / 90 min)
Baletti jatkotaso 1 (Monikko Isadora / TO 19:15 / Jaana Saaranen / 75 min)
Baletti jatkotaso 1 (Monikko Martha / PE 17:45 / Jaana Saaranen / 75 min)
Baletti jatkotaso 2 (Monikko Marius / KE 19:30 / Anita Cuadra / 90 min)
Baletti jatkotaso 2 (Monikko Marius / PE 17:45 / Anita Cuadra / 75 min)

Baletti K-12 (Monikko Martha / MA 18:15 / Jaana Saaranen / 60 min)

Baletti keskitaso 1 (Monikko Martha / MA 16:00 / Jaana Saaranen / 75 min)
Baletti keskitaso 1 (Monikko Martha / PE 16:30 / Jaana Saaranen / 75 min)
Baletti keskitaso 1 (point) (Monikko Martha / KE 17:00 / Johanna Halén / 75 min)
Baletti perustaso 1 (Monikko Isadora / TO 16:00 / Jaana Saaranen / 60 min)
Baletti perustaso 1 (Monikko Marius / KE 16:30 / Anita Cuadra / 60 min)
Baletti perustaso 2 (Monikko Martha / MA 17:15 / Jaana Saaranen / 60 min)
Baletti perustaso 2 (point) (Monikko Martha / KE 18:15 / Johanna Halén / 75 min)
Baletti point alkeet (Monikko Martha / MA 19:15 / Jaana Saaranen / 75 min)
Baletti point jatko (Monikko Martha / PE 19:00 / Jaana Saaranen / 75 min)
Baletti startti (Monikko Isadora / TO 18:15 / Jaana Saaranen / 60 min)
Nyky edistyneet (Monikko Isadora / KE 18:15 / Tea Vuoti /75 min)
Nyky jatkotaso 1 (Monikko Isadora / MA 16:00 / Taina Ilmarinen / 75 min)
Nyky jatkotaso 2 (Monikko Isadora / KE 17:00 / Tea Vuoti / 75 min)
Nyky k-14 (Monikko Fred / KE 19:00 / Pauliina Kyttä / 60 min)
Nyky keskitaso 2 (Monikko Isadora / KE 16:00 / Tea Vuoti / 60 min)
Nyky keskitaso 2 (Monikko Martha / TO 16:15 / Tea Vuoti / 60 min)
Nyky perustaso 1 (Monikko Fred / TI 16:00 / Laura Yrttimaa / 60 min)
Nyky perustaso 1 (Monikko Isadora / LA 12:30 / Maikki Palm / 60 min)
Nyky perustaso 1-2 (Monikko Fred / KE 18:00 / Pauliina Kyttä / 60 min)
Nyky perustaso 2 (Monikko Marius / PE 15:30 / Anita Cuadra / 60 min)
Showjazz edistyneet (Monikko Martha / LA 13.30 / Roosa Uusitalo / 90 min)
Showjazz jatkotaso (Monikko Martha / LA 15.00 / Roosa Uusitalo / 75 min)
Showjazz k-14 (Monikko Fred / TO 17:15 / Neea Koskinen / 60 min)
Showjazz keskitaso (Monikko Isadora / PE 17:45 / Laura Feodoroff / 75 min)
Showjazz perustaso 1-2 (Monikko Isadora / PE 15:45 / Laura Feodoroff / 60 min)
Showjazz perustaso 2 (Monikko Marius / TO 17:45 / Taina Ilmarinen / 60 min)

Showjazz perustaso 2 (Monikko Marius / TI klo 16:00 / Neea Koskinen / 60 min)

Showjazz perustaso 2 (Monikko Marius / TI klo 18:15 / Neea Koskinen / 60 min)

Showjazz startti (Monikko Isadora / PE 16:45 / Laura Feodoroff / 60 min)
Street jatkotaso (Monikko Fred / PE 18:30 / Leona Pylkkänen / 75 min)
Street k-14+aikuiset (Monikko Fred / PE 17:30 / Leona Pylkkänen / 60 min)
Street keskitaso (Monikko Marius / LA 15:30 / Leona Pylkkänen / 60 min)
Street perustaso 1-2 (Monikko Marius / LA 13:30 / Leona Pylkkänen / 60 min)
Street perustaso 2 (Monikko Fred / PE 16:30 / Leona Pylkkänen / 60 min)
Street startti (Monikko Marius / LA 14:30 / Leona Pylkkänen / 60 min)

Kirkonkylän ryhmät

3-4v. (s. 16-17) (Kirkonkylä 2 / MA 17:00 / Pauliina Diallo / 45 min)
4-5v. (s. 15-16) (Kirkonkylä 2 / TO 17:45 / Pauliina Kyttä / 45 min)
5-6v. (s. 14-15) (Kirkonkylä 2 / MA 17:45 / Pauliina Diallo / 45 min)
6-8v. pojat (Kirkonkylä 2 / TO 17:00 / Pauliina Kyttä / 45 min)
6v. (s. 14) (Kirkonkylä 2 / TO 18:30 / Pauliina Kyttä / 45 min)
7v. nyky/bal alkeet (s. 13) (Kirkonkylä 2 / MA 18:30 / Pauliina Diallo / 60 min)
Baletti perustaso 1 (Kirkonkylä 1 / TO 17:30 / Anita Cuadra / 60 min)
Baletti perustaso 2 (Kirkonkylä 1 / TO 16:30 / Anita Cuadra / 60 min)
Baletti perustaso 2 (point) (Kirkonkylä 1 / PE 16:00 / Johanna Halén / 75 min)
Baletti startti (s. 11-12) (Kirkonkylä 1 / TO 18:30 / Anita Cuadra / 60 min)
Nyky jatkotaso (Kirkonkylä 2 / TI 19:30 / Riku Koskinen / 75 min)
Nyky keskitaso 2 (Kirkonkylä 1 / PE 18:15 / Johanna Halén / 60 min)
Nyky perustaso 1 (Kirkonkylä 1 / PE 17:15 / Johanna Halén / 60 min)
Nyky perustaso 2 (Kirkonkylä 2 / MA 16:00 / Pauliina Diallo / 60 min)
Showjazz jatkotaso (Kirkonkylä 2 / TI 18:15 / Riku Koskinen / 75 min)
Showjazz keskitaso (Kirkonkylä 2 / TI 17:00 / Riku Koskinen / 75 min)
Showjazz startti/perustaso 1 (s. 09-12) (Kirkonkylä 1 / MA 17:15 / Neea Koskinen / 60 min)
Street jatkotaso (Kirkonkylä 1 / KE 18:00 / Taina Ilmarinen / 75 min)
Street k-14 + aikuiset alkeet (Kirkonkylä 1 / TI 18:45 / Ricky Carranza / 60 min)
Street startti (Kirkonkylä 1 / KE 17:00 / Taina Ilmarinen / 60 min)

Länsikaaren ryhmät

4-5v. (s. 15-16) (Länsikaari / TO 17:00 / Johanna Halén / 45 min)

7v + nyky startti (Länsikaari / KE 17:30 / Neea Koskinen / 60 min)

Nyky jatko (Länsikaari / KE 19:30 / Neea Kosinen / 75 min)

Nyky keskitaso 1 (Länsikaari / KE 16:30 + 18:30 / Neea Koskinen / 60 min)
Nyky perustaso 1 (Länsikaari / TO 18:30 / Johanna Halén / 60 min)
Nyky perustaso 2 (Länsikaari / TO 19:30 / Johanna Halén / 60 min)

Syrjälän ryhmät

4-5v. (s. 15-16) (Syrjälä / TO 17:30 / Laura Yrttimaa / 45 min)
7-8v pojat (s. 12-13) (Syrjälä / KE 16:45 / Renny Mäkinen / 45 min)
7v. nyky/baletti alkeet + nyky startti (s. 11-13) (Syrjälä / TO 15:30 / Laura Yrttimaa / 60 min)
Breikki jatkotaso (Syrjälä / KE 19:30 / Renny Mäkinen / 75 min)
Breikki keskitaso (Syrjälä / KE 18:30 / Renny Mäkinen / 60 min)
Breikki startti/perustaso (Syrjälä / KE 17:30 / Renny Mäkinen / 60 min)

Nyky keskitaso 1 (Syrjälä / TO 16:30 / Laura Yrttimaa / 60 min)

Scroll to Top